Switcher

Biografie

BW3 (2)

Lucie Valčová

Lucie Valčová se narodila v Českých Budějovicích. Základy klavírní hry získala na soukromé hudební škole ve svém rodišti u Věry Krauskopfové. Ve studiu klavíru pokračovala na ZUŠ v Českém Krumlově u MgA. Marie Šimkové – Kotrčové, v jejíž třídě vystudovala později i Konzervatoř v Českých Budějovicích. Od září 2015 je studentkou doktorského programu na Akademii múzických umění v Praze v oboru komorní hra, pod vedením prof. Ivana Klánského.

Přes svůj mladý věk má již mnoho domácích i zahraničních pódiových zkušeností. Díky své přirozené muzikalitě, suverenní technice, širokému repertoiru a zejména díky umělecké upřímnosti a schopnosti tvůrčí komunikace s publikem je s nadšením přijímána jak na prestižních pódiích, tak i v komorních prostorách malých Kruhů přátel hudby. Lucie Valčová se stala již na počátku své kariéry laureátkou řady národních soutěží, mezi něž patří mimo jiné soutěž Pro Bohemia v Ostravě, Prague Junior Note v Praze, Talent Jihočeského kraje, Concertino Praga a soutěžní přehlídka Konzervatoří České republiky. Později přišly úspěchy i na mezinárodním poli – v roce 2006 Anglo-Czechoslovak Trust v Londýně a l. cena v Mezinárodní soutěž Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních. V roce 2008 získala l. cenu na mezinárodní soutěži ve francouzské Nice a v roce 2012 3. cenu na soutěži Internationaler Rotary Musikfoerderpreis v Norimberku. Mezi nejčerstvější úspěch patří 1. cena na Mezinárodní smetanovské soutěži z března letošního roku.

V roce 2013 reprezentovala HAMU na mezinárodním hudebního studentském festivalu v japonském Kyotu a v létě 2013 a 2014 se zúčastnila mezinárodních klavírních kurzů v Nice a v New Yorku, pod vedením prof. Emanuela Krasovského (Izrael) a prof. Akiko Ebi (Japonsko).
Lucie Valčová nahrála tři CD se skladeb předních světových skladatelů. Díky svému talentu, píli a charakterovým vlastnostem je na nejlepší cestě k umělecké kariéře.

Facebook Twitter Google+ YouTubeLinkedIn

Biografie ke stažení zde:

logo_pdf

 

This post is also available in: English